Strona głównaModaSztyblety damskie – obuwie na każdą porę roku i na każdą pogodę

Sztyblety damskie – obuwie na każdą porę roku i na każdą pogodę

Sztyblety to obuwie, które ma długą historię i często jest wybierane przez kobiety do wielu stylizacji. Charakteryzuje się ogromną uniwersalnością, w tym możliwością noszenia go praktycznie o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Co więcej, sztyblety mają naprawdę różne oblicza. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Sztyblety na płaskiej podeszwie i na wyższym obcasie

Sztyblety to obuwie, które może występować zarówno na płaskiej podeszwie, jak i na wysokim obcasie. W zależności od tego, jakie są preferencje kobiety, może wybrać jedną z tych dwóch form. Ale gdzie najlepiej sprawdzą się buty każdego rodzaju?

Buty na płaskim obcasie będą idealne na dni, kiedy zależy nam na szczególnej wygodzie. Mają bardziej sportowy charakter niż obuwie na wyższym obcasie. Często ich podeszwa jest wyżej podgumowana, co czyni je idealnym obuwiem na trudniejsze trasy – na przykład na te, na których znajduje się sporo jesiennego błota. Dodatkowo takie sztyblety damskie będą odporne na drobne zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można je zabrać nawet na przechadzkę do lasu.

Z kolei obuwie na wysokim obcasie jest doskonałe dla kobiet, które preferują bardziej elegancki strój. Wyższe obcasy zawsze kojarzone są z bardziej ekskluzywnym strojem, większymi wydarzeniami i eleganckimi okazjami – a przynajmniej z odrobinę bardziej formalnym strojem codziennym. Dlatego damskie sztyblety tego rodzaju pięknie będą wyglądać na przykład jako dodatek do stroju służbowego.

Sztyblety na niesprzyjającą aurę

Dlaczego sztyblety warto wybrać właśnie w te dni, kiedy pogoda jest gorsza? Przede wszystkim dlatego, że są one idealnym obuwiem na chłodniejsze dni. W pełni zakrywają stopę i zachodzą na kostkę, co sprawia, że pomagają w utrzymaniu ciepła. W ten sposób mogą chronić kobietę przed przemoczeniem i przeziębieniem nóg, a co najważniejsze – przed chorobami, które znacznie łatwiej rozwijają się właśnie po wyziębieniu organizmu.

Sztyblety są też często wykonane z odpornych materiałów i – jak już wspomnieliśmy – często mają wyżej ogumowaną cholewkę, dzięki czemu wykazują się wzmożoną odpornością na warunki atmosferyczne. Dzięki takim swoim cechom mogą być zakładane nawet w trakcie większego deszczu.

Na chłodne lato

Lato nie zawsze jest gorące. Wiele dni jest chłodnych, często pada, a wieczory i poranki (zwłaszcza w sierpniu) mogą być całkiem chłodne i pełne mgieł. Właśnie na takie okazje warto założyć wygodne sztyblety na obcasie, takie jak Brenda Black, które sięgają poniżej kostek. Prezentują się bardzo zgrabnie i elegancko, a do lekkiego stroju na lato będą pasować za sprawą swojego lekkiego wyglądu. Nie będą też zbyt gorące ani zbyt zimne na zwodniczą porę dnia w tym okresie.

Wygodne do wszystkich stylizacji

Na koniec warto zauważyć, że sztyblety to buty bardzo uniwersalne. Doskonale pasują zarówno do spodni, jak i spódnic. Dzięki wstawionej w cholewkę rozciągliwej części są przy tym bardzo wygodne i pozwalają na naprawdę szybkie zakładanie ich i ściąganie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne