Strona głównaModaModna suknia ślubna

Modna suknia ślubna

Suknia ślubna to najważniejsza kreacja w życiu kobiety, więc powinna być zarówno piękna jak i modna. Niemal każda kobieta interesuje się aktualną modą i wie, co w danym czasie jest modne a co nie. Nie wszystkie wprawdzie nowinki przyjmowane są bezkrytycznie, jednak mimo wszystko każda panna młoda chce wyglądać pięknie i zgodnie z obowiązującą modą.

Krój sukni

Od stuleci modna jest suknia długa w przypadku ważnych ceremonii. Model sukni do kostek jest idealny również w charakterze sukni ślubnej. Jest to model ponadczasowy i mimo wielu prób, nie został on wyparty z mody ślubnej. Długa suknia podkreśla zgrabną figurę i zakrywa to, co powinna. Obecnie moda preferuje suknię ślubną długą, ale z odkrytymi ramionami. Modne dekolty mogą być małe lub duże, wycięte w różne kształty: półkoliste, karo czy „w serek”. Modne są także wycięcia z tyłu. Jeżeli klimat i pora roku nie są przeszkodą, można pokusić się o głębokie wycięcie z tyłu aż do pasa. Często takim dekoltom towarzyszy długi rękaw. Jest to bardzo wdzięczny model. Innym modnym detalem będzie dopasowany stanik z szeroka spódnica. Suknia wówczas przylega do figury powyżej pasa a poniżej tworzy szeroki klosz o różnej szerokości.

Modne tkaniny

Moda również dyktuje rodzaj materiałów, z jakich szyje się suknie ślubne. Wiele razy w tym zakresie zmieniała się już moda w ciągu stuleci. Była już moda na materiały gładkie i matowe lub połyskujące i wzorzyste, w kolorze kremowym, różowym czy popielatym. Pozostając przy białej sukni ślubnej, można obecnie wybrać tkaninę o takiej strukturze, jaka pasuje do wybranego modelu i sylwetki panny młodej. Bardzo modne są obecnie wszelkiego rodzaju koronki i gipiury. Koronka nadaje sukni wykwintny styl, dodaje lekkości i wspaniale podkreśla sylwetkę. Można ją łączyć ze zwiewnym jedwabiem lub szyfonem, zwłaszcza w części spódnicy. Wiele modeli sukni ślubnych łączy koronkę z połyskującym jedwabiem lub inną zwiewną tkaniną przetykaną srebrną lub złotą nitką. Preferowane będą w takich modelach tkaniny cienkie, lekkie, pięknie otulające sylwetkę panny młodej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne