Strona głównaUncategorizedJak wybrać zaproszenie ślubne?

Jak wybrać zaproszenie ślubne?

Wybieranie zaproszeń ślubnych to ważny element przygotowań do uroczystości zaślubin. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek dla Par Młodych, które muszą zmierzyć się z tym zadaniem.

Rozpocznij od wybrania motywu i stylu

Decydując się na organizację ślubu należy wybrać motyw przewodni, który pomoże w dopasowaniu wszystkich elementów, takich jak sala weselna, dekoracje, kwiaty czy zaproszenia. Najczęściej wybierane style to rustykalny, prowansalski, glamour, folkowy lub vintage.

Wybierz projekt zaproszenia

Niektóre Pary Młode stawiają na minimalistyczne projekty. Inne wprost przeciwnie – poszukują czegoś bogato zdobionego. W Internecie można znaleźć bardzo dużo przeróżnych projektów. Wiele z nich można od razu zamówić. Warto jednak pamiętać, że nie trzeba decydować się na gotowy wzór. Można po prostu zadzwonić do drukarni i porozmawiać o utworzeniu indywidualnego projektu.

Ustal budżet

Na pewno warto zwrócić uwagę na cenę. Koszty związane z zaproszeniami ślubnymi potrafią być bardzo zróżnicowane. Bez problemu można znaleźć zaproszenia, które można zamówić za kilka złotych. Jednocześnie są też takie, które mogą kosztować nawet kilkanaście złotych za sztukę. Dlatego w trakcie poszukiwań warto, ustalić budżet oraz maksymalną cenę jednostkową. Należy również sprawdzić, czy cena zawiera personalizację zaproszeń, dołączenie koperty, bileciku i ewentualne inne dodatki.

Wybierz jakość papieru i nadruku

Zaproszenia ślubne są wykonywane z papieru o różnej gramaturze i strukturze. Prawdopodobnie te, które są nieco grubsze i bardziej sztywne będą się lepiej prezentowały (chociaż nie musi to być regułą). Ważna jest również jakość nadruku. Dlatego jeśli to możliwe, to warto najpierw zamówić próbki tak żeby samodzielnie sprawdzić, jak prezentuje się szeroko pojęta jakość wykonania.

Weź pod wagę termin realizacji

Zaproszenia powinno się zamawiać kilka miesięcy przed uroczystością. Tak aby około 3-6 miesięcy przed uroczystością, bez zbędnego pośpiechu rozdać zaproszenia. Niektóre firmy realizują wydruk w ciągu paru dni, inne mogą potrzebować nawet kilku tygodni.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne