Jak wybrać matę do zabawy dla dziecka?

0
414

Mata to coś co z pewnością powinno się znaleźć w pokoiku każdego malucha. Dzieci uwielbiają spędzać długie godziny na podłodze bawiąc się zabawkami. Jak więc wybrać matę dla małego dziecka?

Dlaczego warto skorzystać z maty?

Jeśli w pokoju, w którym zazwyczaj bawi się dziecko mamy panele lub co gorsze kafelki to ze względu na bezpieczeństwo dziecka zdecydowanie mata jest produktem z kategorii „must have”. Mata niweluje uczucie zimna jakie jest charakterystyczne dla podłogi wykonanej z kafli lub paneli. Poza tym, wysokiej jakości mata amortyzuje upadki, jest łatwa w czyszczeniu oraz świetnie oddziela miejsce do zabawy od reszty domu.

Jaka powinna być idealna mata dla dziecka?  

Mata powinna być miękka, ale nie może też się zapadać w podłożu. Dobra mata powinna być wykonana z pianki XPE o grubości mniej więcej jednego centymetra. Pianka nie powinna być śliska, jednocześnie powinna być łatwa do czyszczenia.

Kluczowe jest, żeby była wykonana z bezpiecznego tworzywa niepowodującego reakcji alergicznych. Absolutnie przestrzegamy przed produktami zawierającymi formamid. Warto przed zakupem sprawdzić czy dany produkt jest wyposażony w atest CE.

Na koniec warto także zwrócić uwagę na kwestie estetyczne. Na rynku jest wiele produktów tego typu w związku z czym jest w czym wybierać i bez większego problemu powinno być możliwe znalezienie maty, która pasuje do aranżacji pokoiku. Chętne wybierane maty nawiązują do delikatnych kolorów pastelowych i są pokryte dziecięcymi wzorami np. zwierzątkami lub samochodzikami. Przykładowe maty tego typu można znaleźć na https://www.kochamzabawki.eu/mata-edukacyjna-dla-dzieci-piankowa-xpe-180-x-200-x-1cm-p-6354.html