Zakochani rozwiedzeni

0
286

Dwie połówki – jedną całość

„Gdzieś na świecie czeka na ciebie twoja druga połówka. Gdy ją zobaczysz od razu poczujesz, że to ona. Nie będziesz się zastanawiać, po prostu będziesz to wiedzieć.” Tych kilka zdań, niekiedy zasłyszane od mamy, innym razem od babci, towarzyszy nam od najmłodszych lat! Wierząc ich treści, wielu ludzi rozgląda się na lewo i prawo próbując znaleźć tę jedyną osobę. Niektórzy są na tyle zdeterminowani, iż wyjeżdżają za granicę w obawie, że ich bratnia dusza nie mieszka w tym samym kraju i jeśli nie zaryzykują, to nigdy jej nie odnajdą. Z czego właściwie wynika ta nieodparta chęć posiadania kogoś bliskiego? Najprawdopodobniej ze strachu przed wizją samotnego zestarzenia się i odosobnionej śmierci. Każdy chce być kochany, doceniany, rozumiany i podziwiany. Każdy chce mieć świadomość, że w ramionach tej drugiej osoby zawsze znajdzie schronienie i będzie mógł się spokojnie wypłakać.

A potem żyli długo i szczęśliwie

No i przyszedł ten deszczowy, ponury poranek kiedy zakochani spotkali się w kolejce po ciepłą, pachnącą kawę przed nowo otwartą kawiarnią. Nie byli jeszcze świadomi, że się sobie podobają. Zamienili ze sobą parę słów, zaśmiali się z nieśmiesznego żartu, wymienili parę niezręcznych spojrzeń. Od tego dnia nie mogli przestać o sobie myśleć. Na szczęście wymienili się numerami telefonów. I to już bez znaczenia, kto zrobił pierwszy krok, najważniejsze, że się zdzwonili. A potem od jednego wspólnego wyjścia do drugiego i tak aż do ślubnego ołtarza! Złożone przysięgi, wielkie obietnice, że wierni będą w miłości aż do śmierci! Swego czasu szczęście im sprzyjało! Kupili piękny dom z ogrodem, adoptowali pieska, nawet spore oszczędności zdążyli już odłożyć! Cóż więc wydarzyło się w ich życiu, że pewnego dnia postanowili zmienić zdanie? Kiedy i gdzie uleciała radość każdego poranka i błogość wspólnych wieczorów? Nagle w uszach brzęczy to jedno słowo: rozstanie. A dokładniej rozwód. Już nie ma uśmiechów, czułych uścisków, miłych słówek przed wyjściem do pracy. Zamiast tego pojawił się strach, łzy, zgrzytanie zębami. Jeszcze tak niedawno nierozłączni, teraz nie mogą na siebie patrzeć i żadne z nich nie wie tak naprawdę o co poszło. O jakąś bzdurę zapewne jak zwykle. Nie można by tego przemilczeć, zapomnieć? Nie, bo każde z nich ma swoją dumę. To już nie te czasy, że zepsute rzeczy się naprawia! Teraz ludzie idą na łatwiznę, wolą kupić nowe.

Klamka zapadła..

Nie ma już odwrotu, rzekło się słowo. To koniec wspólnego życia, czas wyprowadzić się z domu. Ale przecież tyle tu pięknych wspomnień, tyle własnych rzeczy! Aż przykro tak po prostu zostawić to wszystko za sobą! A co z pieniędzmi? Trzeba jakoś podzielić majątek! Chroniczny stres daje się we znaki! Migrena nie ustępuje już od kilku dobrych dni. Zawroty głowy, duszności i brak apetytu znacznie osłabiły organizm, skąd więc wziąć jeszcze siłę na tę całą bezsensowną batalię?! Do czego to wszystko prowadzi? Czy sobie poradzę? Może nie ma co udawać dłużej superbohatera i poprosić o pomoc kogoś, kto w tej materii posiada obszerną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, ponieważ już nie raz stawał między skłóconymi małżonkami?! Tak, porada prawna wydaje się być całkiem rozsądnym rozwiązaniem. To kolejny wydatek, ale jeśli ta sytuacja wkrótce nie dobiegnie końca, więcej pieniędzy zniknie bezpowrotnie w głębokiej kieszeni skórzanej kurtki przesympatycznego psychoterapeuty.

Więc może lepszą opcją okaże się jednak zainwestowanie w pomoc prawną, która wesprze swoich klientów w trakcie przedzierania się przez ten zagmatwany proces? Łatwo jest skręcić nie w ten zagajnik, w który się powinno, a wrócić na właściwą ścieżkę w gęstym labiryncie wcale nie jest tak prosto! Warto więc może zadać sobie pytanie czy w ogóle jest sens do niego wchodzić? Tylko że często dzieje się to w tak nieoczekiwany sposób, że orientujemy się już w środku i nie mamy zielonego (ani też żadnego innego) pojęcia jak się z tego wyswobodzić! A przecież zapowiadało się tak bajecznie i kolorowo!!

Co ciekawe, ze względu na dużą ilość rozwodów w wyszukiwarkę często wpisywane jest hasło typu adwokat Wrocław oraz pokrewne podobne hasła.