Wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn

0
359

Wkładki urologiczne to higieniczny środek chłonny wykorzystywany przy problemach z układem moczowym. Pomaga utrzymać czystość i komfort w trakcie dnia, dzięki skutecznemu wchłanianiu przy problemie nietrzymania moczu. Wkładki występują w różnych domianach, które mają różny stopień chłonności, przyczepności do bielizny i redukcji zapachu. Wkładki zalecane są przy nienasilonych problemach z wyciekającym moczem – nie sprawdzą się przy zbyt dużej ilości moczu.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn

Wkładki urologiczne dla mężczyzn charakteryzują się tym, że idealnie dopasowują się do męskiej bielizny oraz odpowiadają budowie anatomicznej mężczyzn. Występują także w kilku wariantach  (różny kształt i chłonność). Dostępne są produkty o absorpcji moczu na poziomie kropelkowym, lekkim i średnim. Wkładki powinny być dobierane pod kątem przepuszczalności moczu – im intensywność nietrzymania moczu jest większa tym wkładka powinna być grubsza. Warto zauważyć, że męskie wkładki często występują w wersji z podwijanymi brzegami dla lepszego zatrzymywania moczu.

Wkładki powinny dobrze dopasowywać się do bielizny, by zapewniać komfort w trakcie noszenia. Nie powinny się przemieszczać, dobrze dopasowana wkładka powinna stabilnie przylegać do ciała oraz bielizny bez uczucia dyskomfortu. 

Wkładki urologiczne dla kobiet

Wkładki urologiczne dla kobiet przypominają wyglądem i zastosowaniem podpaski, ale nie powinny być stosowane zamiennie z tamponami i wkładkami higienicznymi. Różnią się, bowiem poziomem chłonności. Damskie wkładki na nietrzymanie moczu nazywane są podpaskami urologicznymi. Ich kształt jest odpowiednio wyprofilowany, by dopasowywać się do kobiecej bielizny i potrzeb anatomicznych kobiet.

Jakie wkładki urologiczne wybrać?

Wkładki są dobrym rozwiązaniem przy lekkim i średnim nietrzymaniu moczu. W przypadku poważnych problemów, w trakcie których przepuszczalność moczu jest wysoka (częste i obfite wycieki) nie sprawdzą się. 

Wkładki należy wybierać po pierwsze ze względu na kształt, by jak najlepiej się układały. W ten sposób zapewnią dyskrecję, komfort i odpowiednią ochronę. Poza tym, muszą być dopasowane ze względu na chłonność. Muszą być wykonane z chłonnego, ale oddychającego i antyalergicznego materiału – nie będą powodowały w ten sposób podrażnień i odparzeń.