Suknie ślubne, ich krój i odcień

0
87

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Dla Pań ten dzień jest o tyle ważny, że najzwyczajniej w świecie chcą wyglądać idealnie. Każda panna młoda przygotowania do ślubu rozpoczyna od rezerwacji wizyty u fryzjera i wizażystki, ale co najważniejsze należy wybrać suknie ślubną. I tutaj już zaczynają się schody, na rynku dostępne są różne kroje i odcienie bieli w związku z czym wybranie właściwej sukni stanowi nie lada wyzwanie. 

Czy konieczna jest biała suknia ślubna?

Mimo, iż aktualnie biel stanowi tradycyjny kolor sukni ślubnych, to tradycja ta jest stosunkowo młoda. A mianowicie, jej początki sięgają 1840 roku i ślubu królowej Wiktorii i księcia Alberta. W tym szczególnym dniu oczy całego świata skierowane były właśnie na tą parę, a w szczególności – za sprawą fotografii – na kreację panny Młodej. Dzień ten zapisał się na kartach historii, a biel stała się obiektem pożądania, jeśli chodzi o kolor sukni ślubnej. A jak wyglądało to wcześniej? I tutaj też nie lada zaskoczenie, bo wcześniej suknia ślubna nie miała konkretnego kroju czy koloru, przez wiele lat to błękit był symbolem czystości a biel stanowiła zły omen. Bądź co bądź, trzymając się obecnych standardów, w których króluje biel, to już w zakresie kroju sukni mamy znacznie większe pole manewru.

Również współcześnie biel nie jest konieczna, aczkolwiek tradycja raczej skłania większość ku temu by jednak zdecydować się na biel, beż lub ewentualnie jakiś inny jasny odcień.

Długa czy krótka? Z falbaną czy z trenem?

Skoro już odcień jest w obecnych czasach dość oczywistym wyborem, o tyle krój sukni ślubnej już niekoniecznie. Aktualnie panny Młode decydują, w większości przypadków na klasykę, są jednak i takie których suknie są nieco bardziej ekstrawaganckie. Możemy tutaj wykorzystać tren, koronkę, pióra, falbany. Również szerokie pole manewru stanowi długość sukni. Prawdą jest, że każda Panna Młoda, na jaką suknię ślubną by się nie zdecydowała, to wyglądać będzie pięknie. Ważne jest by sama czuła się dobrze w tym jakże wyjątkowym dla siebie dniu, dlatego też nie ma co na siłę ustalać jednego wzoru co do sukni, a tak jak to obecnie wygląda mieć wybór.