Stylizacje paznokci 2021: co jest w tym roku modne?

0
540

Kobieta zmienną jest. Wraz z każdą porą roku zupełnie odmienia swój wygląd. Nawet w manicure. Zimowe ciemne stylizacje paznokci w niczym nie przypominają tych letnich lekkich, pełnych ferii barw. Jakie trendy królują u manicurzystek w tym roku? Jak prezentują się paznokcie hybrydowe 2021 roku, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Przed nami ostatnie tygodnie lata, więc warto jeszcze zadbać o stylizacje paznokci w najmodniejszych trendach. Jak zawsze w modzie jest ich wiele, aby każda z nas mogła znaleźć coś dla siebie. Bardzo popularnym zestawieniem tego lata okazało się połączenie mlecznych czy beżowych podkładów z barwnymi wzorami w postaci figur geometrycznych (trójkątów, skośnych czy prostych linii) lub różnokolorowych strumieni. Delikatne lakiery idealnie łączą się również z drobnymi wzorami florystycznymi, wykonanymi niemal z zegarmistrzowską precyzją. Powiewem świeżości w stylizacji paznokci są marmurkowe motywy – najlepiej w niebieskich odcieniach. Ich wygląd przywodzi na myśl spienione lazurowe morze. Na paznokciach motyw ten wygląda niesamowicie lekko i zmysłowo, choć tak naprawdę jego wykonanie wcale do łatwych nie należy. Wymaga niesamowitej precyzji i finezji ze strony manicurzystki.

Ukłon ku starożytności

To jednak nie jedyny trend charakteryzujący paznokcie hybrydowe 2021. Z racji, że moda lubi kontrasty, na lato polecają się również… azteckie wzory. Kojarzone z kulturą dawnej cywilizacji motywy wyróżniają się przede wszystkim odważnymi kolorami, w tym często z żółtym, czarnym, zielonym i czerwonym. Na paznokciach możemy podziwiać w szczególności symetryczne wzory, najczęściej w formie kilku „pasków” z geometrycznymi i powtarzającymi się ornamentami.

Barwy jesieni

Tyle jeżeli chodzi o lato. Jakie wyzwania dla manicurzystek przyniesie jesień? Na pewno będą to stylizacje paznokci hybrydowych w kolorach związane z tą porą roku, a więc z brązami, złotem, głęboką czerwienią i ciemną zielenią. Motywami przewodnimi mogą być kolorowe liście klonu czy dębu, ciemnozielone paprocie czy jesienne kwiaty.

Yin i Yang

Zimą również odnajdziemy stylizacje paznokci w odmiennej od siebie kolorystyce jak yin i yang Białej, szarej czy błękitnej kojarzącej się z krainą wiecznego lodu. Na paznokciach mogą pojawić się faktury kojarzące się z teksturą ciepłego przytulnego zimowego swetra albo zimowe akcenty w postaci płatków śniegu czy gwiazd. I nasze „yin”, czyli ciemne kolory uzupełnione koronkowymi i czarnymi wzorami na beżowych podkładach. Modne będą też granaty kojarzące się z zimowym niebem, często z motywem księżyca czy gwiazdozbiorów.

W 2021 roku czeka więc jeszcze na nas cała paleta niesamowitych barw i unikatowych wzorów.