O czym należy pamiętać malując paznokcie hybrydą?

0
450

Jak wiadomo wizytę u kosmetyczki można łatwo zastąpić malowaniem paznokci w domu przy niewielkim nakładzie kosztów. O czym należy pamiętać, zabierając się za ozdabianie swoich dłoni w domowym zaciszu?

Przygotowanie rąk to podstawa

Cały proces należy zacząć od zdezynfekowania rąk. Następnie nakładamy specjalny preparat, który ma za zadanie zmiękczyć skórki wokół naszych paznokci. Ma to na celu osiągnięcie estetycznego wyglądu dłoni, jak i służyć będzie ułatwieniu malowania paznokci lakierami hybrydowymi. Następnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia, co również czynimy przy użyciu specjalnego płynu. Kolejnym etapem całej procedury jest zmatowienie płytki paznokcia tak, aby lakiery hybrydowe trzymały się długo. Najlepiej zastosować do tego czterostrony blok polerski, który nada idealne wykończenie pod malowanie lakierem.

Dłonie gotowe – co teraz?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Teraz należy tylko wybrać najlepszy lakier hybrydowy, którego kolor nam odpowiada! Na rynku oferowane są niemalże wszystkie barwy. Od krwistej, klasycznej czerwieni po brokatowe odcienie. Nawet tanie lakiery hybrydowe mają coraz lepsze składy i formuły. Wiele Pań obawia się malowania paznokci hybrydą na własną rękę, jednak cały proces, dzięki nowoczesnym formułom, jest już o wiele łatwiejszy niż w jeszcze kilkanaście lat temu. Stworzenie eleganckich, jak i tych wystrzałowych kompozycji na swoich dłoniach w domu jest bardzo proste i dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki dla każdego.

Dlaczego warto samodzielnie malować paznokcie?

Wykonując malowanie paznokci w domu odpadają koszty związane, z wizytą u kosmetyczki. Samodzielne pomalowanie paznokci jest nie tylko oszczędne, ale także bardzo satysfakcjonujące. Ładnie pomalowane paznokcie są powodem do dumy i dają poczucie dużej swobody. Kolor można zmienić w dowolnym momencie bez potrzeby umawiania się na wizytę u kosmetyczki. Nie oznacza to żeby całkowicie rezygnować z wizyt u kosmetyczki ale od czasu do czasu warto samodzielnie zabrać się za pomalowanie paznokci.