Manicure hybrydowy to funkcjonalność i praktyczność

0
188

Każda kobieta uwielbia mieć pomalowane paznokcie. Jednak nie wszystkie mamy na tyle czasu i chęci, by malować paznokcie codziennie. Tutaj z pomocą przychodzą lakiery hybrydowe.

Czym są tak naprawdę hybrydy? 

Jest to manicure hybrydowy, który obecnie jest bardzo popularny. Kosmetyczki w salonach wykonują taki manicure w kilkanaście minut w zależności od tego, jaki wzór sobie zażyczymy. Warto też wspomnieć, że jest mnóstwo marek lakierów hybrydowych dzięki, czemu mamy duże możliwości wyboru.

Czemu hybrydy są lepsze od zwykłego lakieru?

Lakier hybrydowy jest przede wszystkim lepszy od zwykłego lakieru w tym, że utrzymuje się znacznie dłużej na paznokciach. Dobre lakiery hybrydowe mogą utrzymać się nawet kilka tygodniu bez żadnego uszczerbku. Zwykły lakier często trzeba poprawiać kilka razy dziennie. Może to być zatem sporym utrudnieniem dla wielu kobiet.

Jak długo trzeba robić manicure hybrydowy?

Długość manicure hybrydowego zależy od tego, jaki wzór chcemy uzyskać oraz od doświadczenia naszej stylistki. Im większe doświadczenie ma stylistka, tym większe prawdopodobieństwo, że nasz manicure zostanie szybciej wykonany. Ważne są także produkty, jakich używa nasza kosmetyczka. Jeśli ma lakiery najlepszych marek, to będziemy mieć pewność, że nasz wzorek będzie mógł wytrzymać nawet do kilku tygodni.

Czy musimy się jakoś specjalnie przygotowywać do malowania lakierem hybrydowym? 

Proces malowania lakierem hybrydowym różni się nieco od zwykłego malowania lakierem. Tutaj trzeba wykonać kilka rzeczy przed malowaniem. Gdy jesteśmy u kosmetyczki, to mamy pewność, że zrobi to profesjonalnie, jednak możemy część rzeczy zrobić same w domu. Co zatem trzeba przygotować?  Po pierwsze trzeba pamiętać o skórkach do paznokci. Jeśli nie przygotowaliśmy ich wcześniej, to kosmetyczka musi je nam usunąć, gdyż mogą popsuć cały efekt manicure. Kolejnym krokiem jest kształt paznokcia. Musimy określić, jaki chcemy mieć efekt finalny naszego paznokcia. Gdy chcemy mieć dłuższe paznokcie od naszej naturalnej długości, to warto, jest użyć builder gel. Jest to żel, który pomoże nam w tym, by nasze przedłużone paznokcie dobrze się trzymały.

Manicure hybrydowy obecnie jest tak rozwinięty, że można wymyślać wszelkie wzory, jak i kolory oraz kształty. Dodatkowo także można stosować różnego rodzaju ozdoby na takich paznokciach, które dodadzą dodatkowego uroku lub charakteru.