Jak dobrać biustonosz?

0
206

Jeśli masz problem z dobraniem biustonosza i odnosisz wrażenie, że każdy kolejny model nie pasuje tak jak powinien to rekomendujemy zapoznanie się z kilkoma uniwersalnymi wskazówkami, które przedstawiamy w niniejszym artykule.  

Jak powinien leżeć idealnie dobrany biustonosz?

W idealnym świecie ramiączka biustonosza są tak wyregulowane, że stabilnie podtrzymują biustonosz i jednocześnie nie powodują uwierania.

Rozmiar miseczki powinien być dopasowany w taki sposób, żeby podkreślał naturalną linię piersi nie powodując deformowania (np. w postaci spłaszczania). Warto odnotować, że zbyt luźna, odstająca miseczka to tym bardziej coś czego trzeba się wystrzegać.

Obwód biustonosza w okolicy mostka oczywiście powinien być tak dopasowany, aby gwarantować maksymalną swobodę. Zbyt ciasno zapięty biustonosz w okolicy mostka może utrudniać oddychanie i swobodne a to z całą pewnością coś czego trzeba unikać.

Jeśli biustonosz jest wyposażony w fiszbiny to trzeba zwrócić uwagę na to czy wystarczająco otaczają piersi oraz czy nie powodują dyskomfortu. W przypadku źle dobranego biustonosza zdarza się, że fiszbiny wbijają się w ciało i za bardzo nachodzą na piersi.

Jak dopasować biustonosz?

Wiemy już jak powinien wyglądać idealnie dobrany biustonosz. Teraz należy się zastanowić co zrobić by taki efekt uzyskać?

Po pierwsze, trzeba dokładnie zmierzyć obwód pod biustem i na wysokości biustu. Podczas pomiaru należy oddychać naturalnie bez zbędnego nabierania powietrza. Jeśli np. zmierzyliśmy 82cm to możemy zaokrąglić w dół do rozmiaru 80. Jeśli natomiast wynik to 83cm to rekomendowane jest zaokrąglenie w górę do rozmiaru 85.

W drugim kroku niezbędne jest zmierzenie miseczki. Znając dokładny wymiar wystarczy porównać wyniki z tabelą rozmiarów na kupowanym biustonoszu. Z reguły obwód pod biustem jest opisany w centymetrach (np. 70 lub 80), natomiast wielkość miseczki, poza tym, że jest wyrażona w centymetrach la ułatwienia jest określona wielkimi literami (np. A, B, C, D).

Poza dokładnymi pomiarami warto pamiętać o tym, że różne biustonosze różnią się pomiędzy sobą budową i fasonami. W związku z czym nie zawsze należy wybierać jeden i ten sam rozmiar.

Więcej na temat prawidłowego dobierania rozmiaru biustonosza można przeczytać na: http://bieliznabazarek.pl/index.php/2021/06/09/jak-prawidlowo-dobrac-biustonosz/