Fryzjer poszukiwany! Jak sprawdzić, któremu można zaufać?

0
245

Dopieszczanie włosów wieloma specyfikami zapewniającymi miękkość, blask, gładkość i zdrowy wygląd to tylko jedna strona medalu. Drugą okazuje się być kompetentny fryzjer, którego umiejętności dodadzą naszej fryzurze nieskazitelnego wyglądu. Żeby jednak znaleźć tego odpowiedniego, trzeba wiedzieć jak szukać i na co zwracać uwagę.

6 cech mistrza

  • Przede wszystkim profesjonalista ma swój kalendarz dla fryzjera zapełniony po brzegi, bo rzesze zadowolonych klientek umawia się cyklicznie na wizyty. Zatem, jeśli chcesz odświeżyć look i fryzjer proponuje ci wizytę w ciągu kilku godzin, to powinnaś nabrać podejrzeń i sprawdzić opinie o salonie.
  • Inna cecha, to komunikatywność i uważne słuchanie potrzeb klienta. Mistrzowski stylista fryzur nie boi się wyzwań, a przy tym jest odpowiedzialny za wygląd i zdrowie klienta. Ponadto, nie podśmiewa się ani nie „przewraca oczami” jeśli klientka ma potrzebę, by wrócić do naturalnego koloru włosów, które są siwe. On to po prostu zrobi.
  • Poza tym, diagnozuje strukturę włosa i ma bogatą wiedzę z zakresu trychologii. Jest w stanie określić porowatość kosmyków, zaproponować właściwą pielęgnację i podpowiedzieć, jakie cięcia najlepiej sprawdzają się przy konkretnym typie włosów. Nie ścina od razu. Uważnie bada pasma.
  • Stylista orientuje się w trendach. Nie są mu obce słowa takie jak molestebrondemullet hair czy nanoplastia. Jeśli fryzjer prosi cię o doprecyzowanie tych pojęć, to uciekaj, gdzie pieprz rośnie. Znaczy to tyle, że ostatnie szkolenia zrobił jeszcze w ubiegłym wieku…
  • Podczas pracy z włosami fryzjer dokładnie opisuje każdy kolejny krok. To daje klientce poczucie kontroli nad tym, co się dzieje z jej fryzurą. Specjalista z kolei wyjaśniając kolejne etapy pracy, wie doskonale jak uzyskać zamierzony efekt końcowy. Czyli wie, co robi.
  • Ostatnia, niemniej ważna cecha profesjonalnego stylisty fryzur, to salon i jego wyposażenie. Zwróć uwagę na estetykę wnętrza, stosowane kosmetyki i detale – uchwyty, oświetlenie, ladę. Nawet gadżet taki jak kalendarz dla salonu wiele mówi – czy jest to obskurny zeszyt, czy raczej planer na wzór boullet journal.

O czym jeszcze pamiętać?

Nie zrażaj się, jeśli fryzjer odmówi wykonania wymyślonej przez ciebie fryzury. Asertywność jest w tym zawodzie pożądana! Wszak twoje włosy są reklamą dla jego usług. Jeśli więc wymyśliłaś sobie, że głęboką czerń chcesz zamienić w platynowy blond podczas jednej wizyty, to nie dziw się odmowie. Fryzjer wykazuje się w tym przypadku odpowiedzialnością.

I ostatnie – patrz na doskonałe fryzury koleżanek i dopytaj, kto troszczy się o ich włosy. Fryzjer z polecenia zadowolonej klientki, to najbezpieczniejszy wybór, bo sprawdzony.