Domowy manicure hybrydowy

0
192

Kto nie marzy o idealnym, trwałym manicure, który można zmieniać w domowym zaciszu? Coraz częściej hybrydy robimy już sami, zamiast decydować się na wizytę w salonie. Oszczędza to zarówno czas, jak i pieniądze. Jak samemu zrobić manicure jak z salonu i jak dobrać najlepsze tanie lakiery hybrydowe?

Przygotuj przestrzeń 

Odpowiednie miejsce przygotowane na kosmetyczne cuda to połowa sukcesu. No może nie połowa, ale na pewno znaczna część! Do wykonania idealnego manicure potrzebne będą jedynie: kawałek stolika, biurka lub blatu, na którym przed przystąpieniem do działania przygotujemy sobie kolejno: lampę, waciki bezpyłowe, lakiery do paznokci hybrydowekopytko do odsunięcia skórek, oraz oczywiście bazę i cleaner.

Ważna jest jakość

Oferta lakierów hybrydowych w ciągu ostatnich kilku lat stała się znacznie szersza oraz przystępna cenowo. Zakup dobrej jakości lakierów do paznokci hybrydowych nie jest już dużym wydatkiem rzędu, a jest już bardziej dostępny dla wielu tych z bardziej ograniczonym budżetem, lub zwyczajnie nielubiących przepłacać. Możesz obawiać się, że tanie lakiery hybrydowe będą miały gorszą pigmentację lub źle zadziałają na paznokieć. Obalamy ten mit – z lakierami hybrydowymi jest tak samo, jak z każdym innym produktem – droższe, nie znaczy lepsze, a tańsze nie znaczy gorsze. Najlepiej zaufać sprawdzonym produktom, polecanym przez ekspertów lub obserwować, jakie produkty goszczą na półkach nail artists. Najlepsze lakiery hybrydowe wcale nie muszą kosztować kroci.

Oczyść paznokcie i zadbaj o kształt

Przed przystąpieniem do nakładania pierwszej warstwy wybranego koloru lakieru hybrydowego, należy dokładnie odsunąć skórki oraz oczyścić płytkę paznokcia pilnikiem – kolor położony na tak przygotowanych paznokciach zdecydowanie dłużej zachowa świeżość i formę. Ważne jest też, by oczekiwany kształt paznokcia przygotować pilniczkiem, PRZED nałożeniem lakieru hybrydowego. Piłując po utwardzeniu tylko popsujemy efekt, na który poświęciliśmy tyle czasu.

Jedna, dwie, a może trzy warstwy?

Przystępujemy do nakładania lakieru hybrydowego. Jaki jest najlepszy? Nieważne, czy jest to lakier z półki tanich lakierów hybrydowych, czy ten z kategorii droższych – ważne, by odpowiadał nam jego kolor i pigmentacja. Lepiej pigmentowany produkt będzie wymagał mniej warstw, dzięki czemu paznokieć będzie wyglądał estetyczniej, a także zaoszczędzimy na czasie utwardzania. Po nałożeniu i utwardzeniu bazy, jako ostatniego etapu, przemywamy paznokcie cleanerem – voila! Manicure zrobiony w domu z użyciem najlepszych lakierów hybrydowych gotowy!

Zalety domowego manicure?

Gdy już oswoimy się z wykonywaniem paznokci w zaciszu domowym, odnajdziemy szereg zalet, o których wcześniej, chodząc do kosmetyczki, nawet byśmy niep pomyśleli. W trakcie robienia paznokci można zadzwonić do przyjaciółki, posłuchać ulubionego podcastu, czy radia. Nie do opisania jest również satysfkacja z kompletowania własej półeczki lakierów do paznokci hybrydowych, tym bardziej, gdy można dość często ją powiększać o nowe kolory tanich lakierów hybrydowych, które możemy kupić, oszczędzając na usłudze!