Błędy przy wykonywaniu manicure. Dlaczego lakier hybrydowy się nie trzyma?

0
318

Zdarza Ci się, że lakier hybrydowy odpryskuje i odchodzi, chociaż używasz dobrej jakości produktów i masz porządną lampę do utwardzania? Jeżeli zauważasz problem zaraz po wykonaniu manicure’u lub nie utrzymuje się on w standardowym przedziale czasu 2-3 tygodnie, to może oznaczać, że popełniasz nieświadomie błędy. W tym artykule dowiesz się, co może powodować, że hybryda nie jest trwała.

Źle przygotowana płytka paznokcia

Podstawą każdego manicure’u hybrydowego jest odpowiednio przygotowana płytka paznokci. Musi być ona równa i czysta, by efekt był właściwy. Inaczej między lakier i paznokieć może przedostawać się powietrze, co wywoła pęcherzyki w lakierze i odstawanie od płytki paznokcia. Lakier może także popękać przy utwardzaniu.

Aby lakiery hybrydowe trzymały się odpowiednio i przywierały do płytki paznokci należy wpierw zetrzeć powierzchnię bloczkiem oraz opiłować kształt. Następnie konieczne jest odsunięcie skórek, a w razie potrzeby ich wycięcie lub rozpuszczenie za pomocą preparatu. Płytka musi być czysta, więc należy przed położeniem lakieru przetrzeć ją cleanerem oraz nałożyć bazę.

W przypadku bardzo tłustej płytki paznokci należy dodatkowo oczyścić ją primerem. Przed malowaniem paznokci nie należy natłuszczać ani nawilżać rąk i płytki paznokcia.

 Zalane skórki i za dużo lakieru

Warstwy lakieru powinny być, jak najbardziej cienkie. Zbyt gruba warstwa lakieru może nie utwardzić się równomiernie. Poza tym, zbyt duża ilość lakieru na płytce sprawi, że będzie się one rozlewał i przesuwał, a to doprowadzi do nierówności i zalania skórek.

Zalanie skórek lakierem będzie powodowało przedostawanie się powietrza wewnątrz lakieru, co sprawi, że nie przylgnie on szczelnie do płytki paznokcia. Skórki należy odsunąć przed malowaniem za pomocą patyczka. Jeżeli w trakcie je ubrudzimy to możemy usunąć nadmiar lakieru ostrożnie pędzelkiem nasączonym w cleanerze. Można także w celu zapobiegnięcia pozostawaniu lakieru na skórkach użyć preparatu typu peel-off, który pozwala na zdjęcie warstwy wraz z plamami lakieru.